strony www strony www
FAQ

FAQ - - WIZUALIZACJE ARCHITEKTONICZNE, ANIMACJE, WIRTUALNE WYCIECZKI

1)Chciałbym zamówić projekt graficzny np. logotypu? Jak wygląda proces realizacji?

Zwyczajowo zbieramy wszelkie możliwe wytyczne klienta dotyczące stylu grafiki, kolorystyki logotypu, rodzaju czcionki itp. Po ustaleniu szczegółów oraz zebraniu materiałów graficznych, przystępujemy do projektowania. Wykonujemy 3 różne projekty graficzne logotypu. W ramach zlecenia wykonujemy dodatkowo dwie tury poprawek wybranego projektu według sugestii klienta. Standardowy termin realizacji przygotowania grafiki logotypu do wglądu to 3 dni robocze. Ostatecznie klient otrzymuje logotyp w formie pakietu popularnych plików zarówno wektorowych jak i bitmapowych do wykorzystania w druku oraz prezentacji w Internecie. 

2)Jeśli chciałbym zamówić projekt logotypu 3D czy proces realizacji jest taki sam jak w przypadku projektów 2d?

Wykonujemy zarówno logotypy 3D od podstaw jak i wersje 3D już istniejących logotypów. Praca z grafiką 3D zdecydowanie różni się od realizacji 2D. Przede wszystkim jest bardziej pracochłonna, długotrwała oraz skomplikowana. Efektem ostatecznym jest model logotypu, który dostarczamy klientowi w popularnych plikach trójwymiarowych oraz wizualizacja logotypu dostarczana w formie wysokiej rozdzielczości pliku bitmapowego. Model będzie przydatny do wszelkiego rodzaju prezentacji 3D logotypu. Wizualizacja natomiast będzie użyteczna w projektach graficznych. Propozycję logotypu 3D oddajemy klientowi do wglądu po ok. 5 dniach roboczych. W przypadku projektu realizowanego od podstaw, logotyp kreujemy ściśle według wytycznych klienta, a następnie w miarę potrzeb dokonujemy dwóch tur poprawek.

3)Interesują mnie wizualizacje. Chciałbym zamówić wizualizacje architektoniczne budynku z zewnątrz oraz wybrane wizualizacje wnętrz apartamentów. Jakie materiały muszę dostarczyć i jak wygląda realizacja takiego zlecenia?

Wizualizacje wykonujemy na podstawie projektów architektonicznych. Najlepiej jeśli projekty dostarczane są w postaci plików DWG, możemy jednak przygotować modele również na podstawie plików PDF, a nawet skanów planów architektonicznych. Od postaci materiałów wyjściowych zależy ilość pracy na etapie modelowania oraz dokładność odwzorowania projektu w wizualizacji. Kolejną bardzo ważną kwestią jest dokładne określenie rodzaju materiałów wykończeniowych, kolorystyki wizualizowanych budynków oraz stylistyki aranżacji wizualizowanych wnętrz. W przypadku wizualizacji budynków z zewnątrz bardzo duże znaczenie ma otoczenie wizualizowanego obiektu. Dokładne określenie zagospodarowania przestrzeni wokół wizualizowanego budynku pozwoli uniknąć pracochłonnych poprawek. To samo dotyczy wizualizacji wnętrz. Dokładne sprecyzowanie stylu aranżacji, jak również sugestie i preferencje klienta dotyczące rodzaju umeblowania oraz materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych umożliwią sprawne wykonanie satysfakcjonującej wizualizacji. Proces uzyskania ostatecznego efektu fotorealistycznej wizualizacji zawsze wymaga czasochłonnego renderowania. Dlatego wprowadzanie poprawek w przypadku wizualizacji 3D jest zdecydowanie bardziej czasochłonne niż w przypadku graficznych projektów dwuwymiarowych. Odpowiednie przygotowanie materiałów, a następnie rzetelna współpraca klienta z wykonawcą jest zatem podstawą uzyskania zamierzonych efektów w terminie, czyli kreacji fotorealistycznej wizualizacji architektonicznej.

4)Czy wykonują Państwo animacje architektoniczne? W jaki sposób przebiega praca przy tego typu projekcie 3D?

Animacje architektoniczne to film video składający się z renderowanych klatek (wizualizacji). Wykonanie animacji architektonicznej wymaga zdecydowanie większego nakładu pracy, a co się z tym wiąże dłuższego terminu realizacji niż pojedyncze wizualizacje. Spowodowane jest to głównie koniecznością dokładnego modelowania całych scen przez, które wędrować będzie kamera. Dodatkowo w harmonogramie ująć należy czas na rendering klatek animacji. Długość renderingu animacji architektonicznej zależy w głównej mierze od dokładności szczegółów zawartych w animacji oraz od rozdzielczości samej animacji. Jeśli chodzi o materiały wyjściowe, należy dostarczyć te same materiały jak w przypadku wizualizacji statycznych. Współpraca odbywa się wg standardów opisanych w punkcie powyżej. Punktem wyjściowym do przygotowania animacji jest scenariusz, który ustala sam klient bądź nasi specjaliści przy współpracy z klientem. Bardzo ważnym punktem pracy, który należy również omówić z klientem jest ustalenie ścieżki kamery. Istnieje możliwość generacji ścieżki poglądowej, dzięki czemu możemy wyobrazić sobie docelowy kształt animacji. Bardzo ważne jest, aby ustalić wszelkie szczegóły animacji przed procesem renderingu. Mimo bardzo silnego zaplecza sprzętowego dedykowanego tworzeniu wizualizacji jest to wciąż proces bardzo czasochłonny. Dokonywanie poprawek na tym etapie pracy wymaga zatrzymania procesu i powrotu do poprzedniej fazy kreacji animacji.

5)Czy przy wykorzystaniu wizualizacji można wykonać wirtualną wycieczkę po obiekcie będącym jeszcze na etapie projektu?

Tak, jak najbardziej jest to możliwe. Renderujemy wówczas tzw. ujęcia panoramiczne wizualizowanych powierzchni, dzięki czemu możemy złożyć pełne panoramy sferyczne 360 stopni. Tworzone przez nas wirtualne wycieczki oparte są o wizualizacje wnętrz oraz zewnętrzne wizualizacje architektoniczne. Możemy zatem pokazać zarówno wnętrza wizualizowanych obiektów jak i ich otoczenie. Wszystko to ubrane w atrakcyjny design graficzny oparty o CI klienta, wzbogacone o punkty nawigacyjne, mapy, radary pokazujące aktualną pozycję na planie budynku oraz ścieżkę dźwiękową. Wirtualne wycieczki na podstawie wizualizacji są bardzo przydatnym z marketingowego punktu widzenia narzędziem. Wielu klientów ceni sobie możliwość interaktywnego zwiedzania obiektu jeszcze przed jego wybudowaniem.           

WYBRANEREALIZACJE

Animacje architektoniczne, wirtualne wycieczki | Verona Building
http://www.proestatesolution.pl/i/11/wizualizacje/d70508c1a997e8c4b49b377a01c438ba_31.jpg
animacje budynków
reklama - projekty graficzne

Zestaw reklamowych animacji architektonicznych wraz z wirtualnymi wycieczkami apartamentów dla czterech różnych inwestycji dewelopera w Polsce.

 reklama - wizualizacjereklama - animacjereklama - wirtualne wycieczkireklama - strony wwwreklama - grafika

Verona Building
   
Projekt i realizacja stoiska targowego | Nickel Development
http://www.proestatesolution.pl/i/11/wizualizacje/298e4796433d935eb7b2d8ed3eb41038_31.jpg
projekt i realizacja zabudowy targowej
stoisko reklamowe

Projekt i realizacja stoiska targowego w ramach targów Tabela Ofert. Aktualna edycja była już czwartą kolejną. Stoisko zdobyło dotychczas dwie pierwsze oraz jedną trzecią nagrodę w konkursie „Perfect Stand". Sofa oraz krzesła zostały dostarczone przez firmę Vox Meble, pozostałe elementy wyposażenia pochodzą z wypożyczmeble.pl.

reklama - grafikareklama

Nickel Development
   
Wirtualna wycieczka, animacja reklamowa | COS Spała
http://www.proestatesolution.pl/i/11/wizualizacje/e0d4f505a2381f90a26970685d724d3e_31.jpg
wirtualna wycieczka
reklama VT

Wirtualna wycieczka oraz animacja reklamowa z podkładem muzycznym. Wirtualna wycieczka wyposażona została w szczegółowe mapy z naniesionymi punktami aktywnymi wraz z radarami pokazujacymi aktualny kierunek patrzenia. Całość została dostarczona Klientowi na gustownych, opatrzonych logiem płytach CD.

reklama - grafika reklama - wirtualne wycieczki reklama - strony www

Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale
   
Projekt i wykonanie strony WWW, CMS | Wolsztyńskie Meble
http://www.proestatesolution.pl/i/11/wizualizacje/ed024eec3377819789864db8f57e7f1b_31.jpg
projekt graficzny i realizacja serwisu
strona www - WFM

Projekt szaty graficznej serwisu wraz z integracją systemu zarządzania treścią CMS umożliwiającego kompleksowe zarządzanie stroną WWW.

reklama - strony wwwreklama - grafika

Studio Villa - stworzenie strony internetowej
   
Projekt logotypu 3D | Attention!Wheels
http://www.proestatesolution.pl/i/11/wizualizacje/8e03132dbe23c7c39ca091028b1a92d2_31.jpg
projekt graficzny
reklama 3D

Projekt graficzny logotypu 3D.

reklama - wizualizacjereklama - grafika

Attention!Wheels
   
Wizualizacje, animacje, wirtualna wycieczka | Dom dla Ciebie
http://www.proestatesolution.pl/i/11/wizualizacje/2ff057e44af8e957760d0105168dfaaa_31.jpg
projekty graficzne
reklama inwestycji

Reklama animowana, wirtualna wycieczka oraz wizualizacje 3D osiedla domów w Szczecinie wraz z rzutami pionowymi projektowanych budynków. Zakres prac objął modelowanie budynków, obiektów małej architektury oraz teksturowanie. Animacja została wzbogacona efektami specjalnymi oraz podkładem dźwiękowym.

reklama - wizualizacjereklama - animacjereklama - wirtualne wycieczkireklama - strony www

Dom dla Ciebie
   
Animacja reklamowa z wykorzystaniem logotypu 3D. | TOURIS.pl
http://www.proestatesolution.pl/i/11/wizualizacje/fd827cc2032a74a0213adce214ee0ab2_31.jpg
spot promocyjny
Reklama animowana

Reklama animowana z wykorzystaniem logotypu 3D dla bazy noclegowej TOURIS.pl. Reklamówka przeznaczona do wyświetalnia na ekranach typu LED oraz na stronie www.

reklama - animacjereklama - wizualizacjereklama - grafika

Bank Ofert Turystycznych TOURIS.pl
   
Zaawansowany system zarządzania laboratorium klasy LIMS | Instytut Ochrony Roślin
http://www.proestatesolution.pl/i/11/wizualizacje/73598b682d7d475ee7a47cfdbd150ddb_31.jpg
projekt graficzny oraz CMS
strona www - LIMS

Projekt zaawansowanego systemu klasy LIMS do administracji laboratorium w pełni zintegrowany ze stroną www jednostki badawczej. System wyposażony został w  relacyjną bazę danych oraz panel zarządzania CMS.

 reklama - strony www reklama - grafika

serwis internetowy - IOR
   
Wirtualna wycieczka | Pole golfowe Bytkowo
http://www.proestatesolution.pl/?node_id=808&lang=pl&webfolio_id=419
http://www.proestatesolution.pl/i/11/wizualizacje/67a80138329e825d86b6bb97bbfd48c5_31.jpg
prezentacja panoramiczna
reklama - Pole Golfowe

Multimedialna wirtualna wycieczka pola golfowego z interaktywną mapą wyposażoną w punkty aktywne wraz z radarami wskazującymi kierunek patrzenia.

reklama - wirtualne wycieczkireklama - strony wwwreklama - grafika

Klub golfowy w Bytkowie - panoramy
   
Strona internetowa - Attention!Wheels
http://www.attentionwheels.com
http://www.proestatesolution.pl/i/11/wizualizacje/25751e779b60bfdcffcdddcc1791da9c_31.jpg
projekt i grafika
strona www z CMS

Projekt graficzny oraz strona www wraz z zaawansowanym systemem zarządzania treścią CMS.

Attention!Wheels
   
2006 - 2018 ProEstateSolution -

Agencja Reklamowa Poznań

| Wszelkie prawa zastrzeżone
Google+ | Dołącz do nas: